Wyżej opisane prace wykazały złożoność warunków gruntowo-wodnych na części inwestycji dlatego w kolejnych etapie opracowaliśmy projekt robót geologicznych.
Dla realizacji zamierzonego celu projektuje się wykonanie 10 otworów badawczych, o głębokości 4,0-15,0 m i łącznym metrażu 89,0 m. Przyjęto rezerwę w metrażu w wysokości 8-10% w przypadku występowania gruntów słabonośnych i konieczności przegłębienia otworu. Ponadto dla realizacji zamierzonego celu projektuje się wykonanie 5 sondowań dynamicznych DPH do gł. 4,0-9,0 m p.p.t. i łącznym metrażu 29,0 w zależności od faktycznie stwierdzonych warunków.
Przewidzieliśmy do przebadania w pierwszym etapie ok. 200 szt. próbek gruntów do badań klasyfikacyjnych: analiza granulometryczna, analiza areometryczna, granice konsystencji i zawartość części organicznych. Dodatkowo z każdego obiektu inżynierskiego o przepusty przewidziano do przebadania wodę pod kontem agresywności w stosunku do betonu.
Na tym etapie wyniki będą przedstawione w formie Opinii Geotechnicznej i Dokumentacji Badań Podłoża Gruntowego. Z uwagi na dość złożony model budowy geologicznej założono konieczność wykonania Dokumentacji Geologiczno-Inżynierskiej w kolejnych etapie. Wyniki z obecnych wierceń posłużą nam do odpowiedniego zaprojektowania badań uzupełniających dla potrzeb DGI. Poza dodatkowymi wierceniami i sondowaniami na podstawie uzyskany danych z pierwszego etapu zostaną zaprojektowane badania wytrzymałościowe na próbkach w kategorii A, miedzy innymi do badań w edometrze oraz aparacie skrzynkowym.
Bogate doświadczenie oraz wykfalifikowana kadra pracowników pozwala nam być godnym zaufania partnerem przy realizacji inwestycji budowlanych.
Zapraszamy do zapoznania się z naszą szczegółową ofertą dotyczącą problematyki badań geologicznych.